Stěhujeme starožitný nábytek v Praze na Žižkově

Některé pražské čtvrti se vyznačují svéráznými činžovními domy, které jsou architektonickým skvostem. Nebývají osazené výtahy a do čtvrtého či pátého patra se tu vystupuje pouze po centrálním schodišti. Toto se může zdát velmi nepohodlné a některé z vás to může odrazovat od bydlení v takovém objektu, ale má to i svoje výhody – chůze po schodech je totiž jednou z nejzdravějších pohybových aktivit a zároveň je v domě větší klid (ticho), kvůli absenci elektromotoru výtahu. V těchto domech také bývá v letním období příjemný chládek vzhledem k širokým zdem a případně vyšším stropům v jednotlivých bytech.

schodiště v činžáku

Jedna zásadní nevýhoda tu však na vás čeká v okamžiku, kdy se do bytu chystáte nastěhovat. Máte-li k dispozici starožitný nábytek, pak se raději obraťte se žádostí při stěhování nábytku v Praze na specialisty. Co by se vám mohlo přihodit, kdybyste se do této práce pustili sami?

Zaklínění nábytku na schodech – činžovní domy mohou mít v některých místech schodiště poměrně úzké, někde bývá i točité a s velkými kusy nábytku, jako jsou starožitné skříně či psací stoly se tu můžete snadno zaklínit. Nepohnete nábytkem ani na jednu stranu a zároveň poškodíte omítku v domě, což vám může domovník připsat k náhradě. Stěhovací firmy toto řeší s profesionální zručností.

stěhování nábytku po schodech

Pád ze schodů – velmi nebezpečná situace nastane, pokud vám nábytek vyklouzne z ruky nebo sjede z popruhů a přimáčkne vás ke zdi. Takové úrazy mohou mít i smrtelné následky, není to legrace, protože břemena váží i několik desítek kilogramů a jsou-li na schodech v pohybu, je to, jako když se na vás řítí rozjetý vlak.

Nadměrná fyzická námaha – kdo není zvyklý na takovou práci, může to odstonat. Může onemocnět kvůli přetíženému imunitnímu systému a může utrpět úraz, například natažení vazů v koleni, namožení svalů, pohmožděniny nebo kýlu.