Některé drobnosti se vyplatí mít doma v zásobě

Vynález plastických hmot umožnil lidem usnadnit si život v mnoha ohledech. Plasty jsou jednou z klíčových materiálů moderní doby a neumíme si bez nich současný život vůbec představit.

Zipové sáčky – ukládání předmětů do igelitových sáčků se stalo obrovským hitem již za socialismu, tehdy velmi rozšířené papírové pytlíky nahrazovaly zcela neprodyšné a pevnější plastové. Plastový sáček se jen tak nerozpadne a vydrží v něm uložené předměty spoustu let. Jestliže však opatříte plastový pytlík uzavíracím mechanismem, budete mít naprosto perfektní úložný prostor pro nejrůznější předměty spotřebního zboží, potravin i zemědělských surovin.

bublinková fólie

Lepicí páska – jak chcete zalepit krabici z papíru, pokud odesíláte někomu zásilku? Čím přelepíte víka krabic při stěhování a čím slepíte různé fólie při balení sezonního oblečení či obuvi do vestavěné skříně?? Lepicí páska je vítaný pomocník v každé domácnosti a nahradí mnohá lepidla či provázky. Vyplatí se k lepicím páskám pořídit i mechanický odvíječ pásek s rukojetí, s nímž se vám bude mnohem lépe lepit jakýkoli spoj, zejména na kartonových krabicích. Odvíječ je jednorázová a navíc poměrně levná investice a samotné pásky také pořídíte za rozumnou cenu.

fólie s bublinkami a nůžky a lepicí páska

Bublinková fólie – jednou z nejpodstatnějších výhod tohoto vynálezu je velmi vysoký rozsah využití a nízká cena. Fólie je nepostradatelným balicím materiálem při stěhování, a je také zřejmě nejčastěji využívanou výplňovou technologií v logistice. Balí se do ní i velmi křehké předměty ze skla, porcelánu, keramiky či plastu. Balení předmětů však není jediný způsob využití, bublinková fólie se skvěle uplatní i jako ochranný a bezpečnostní prvek při malování bytů, kdy se s ní zakrývají okna, dveře či svítidla, a kdy poslouží i na podlaze při odstraňování starých maleb. Fólii si také můžete vzít na dovolenou, jestliže jste si oblíbili kempování v přírodě někde u řeky nebo na přehradě. Položíte ji pod stan pro změkčení podlážky, uplatní se tu i před stanem, nebo jako polštářek při sezení u ohně, kde byste mohli propálit textilní materiály.