Podlahové topení užijete i při práci na koberci


Vynález suchého systému s polystyrenem na podlahové topení změnil mnoha lidem život k nepoznání. Ocení jej také ti, kteří pracují z domova, a častokrát usedají na podlahu, kde mají vedle sebe více místa pro tvůrčí činnost. Na podlaze se totiž dá dobře rozložit papírová mapa, papírový kalendář, poznámkový blok, faktury, dodací listy, objednávky a poznámky k různým pracovním aktivitám, a samozřejmě psací potřeby a notebook. Vedle notebooku si z druhé strany položíte podnos se snídaní či svačinou a můžete se tu pustit do práce s veškerým komfortem.

koberec na podlaze

V letních měsících je to pohoda, protože je v místnosti přijatelné teplo a navíc u podlahy nebývá takové horko, takže se tu lépe pracuje, než u psacího stolu. Můžete se tu pohybovat jen v krátkých kalhotách a naboso, tedy pokud je na podlaze měkký koberec. V zimě to ale nebývá příliš atraktivní prostředí, protože pokud se tu topí radiátory, u podlahy je chladno a to se vám lépe sedí u stolu. Něco jiného jsou ale prostory vytápěné podlahou. Tam je posezení velmi příjemné i na bosá chodidla, takže si pak můžete dovolit být celý den třeba v pyžamu.

posezení na koberci

Vraťme se nyní k podlahovému topení v suchém systému. Můžete si jej položit sami, a to velmi jednoduše, postačí pokládat na podlahu izolační fólii a systémové desky, do kterých se vsadí topné potrubí, a podlaha se pak pokryje pochozími cementovláknitými deskami. Ty jsou již dostatečně pevné, aby udržely na svém povrchu nejen vás a vaši rodinu, ale i nábytek či velké spotřebiče.

Na cementovláknité desky se na závěr položí podlahová krytina (koberec, dlažba, plovoucí podlaha) a topné potrubí si pak necháte instalatérem zapojit do rozdělovače a následně k topnému zdroji. Podlahové topení můžete mít připojené i ke krbu nebo krbovým kamnům s výměníkem, získáte tím nejlevnější způsob vytápění, dostupný na trhu.