Ochrana při venkovním koupání


Koho každoročně zmáhají letní vedra, ten asi nemá toto roční období příliš v lásce. Teplo samo o sobě vadí jen málokomu, avšak jakmile se přiřítí tropické počasí, je to problém. V takovémto prostředí se totiž nedá pořádně dělat skoro nic. Ani to lenošení nikoho nebaví. Vedro má totiž negativní vliv na náš organismus, a proto jsme v létě často tak zpomalení. Ovšem nejen my, ale i naši domácí mazlíčci a v neposlední řadě samozřejmě i rostliny. Je jasné, že každý tvor o flóra musí zvýšit přes léto příjem tekutin. Nám to však často nestačí. Ideální způsob, jak ukázat horkému létu vztyčený prostředníček, je si prostě koupit venkovní plovací plochu.

Bazén na kraji

Ta může mít celou řadu podob, nicméně umělý rybník či podobné projekty jsou docela drahé, a hlavně příliš náročné na údržbu. Proto lidé dávají spíše přednost klasice ve formě bazénu. Ten může mít celou řadu forem. V poslední době vedou hlavně nadzemní modely, avšak velmi oblíbené jsou i klasické zapuštěné typy. Ať tak či onak, v obou případech je potřeba se o vodu ve svém domácím koupališti postarat. A ideální k tomu je vhodná chemie.

Nejen chlór

Většina lidí zná samozřejmě chlór, který se u nás k dezinfekci vody používá asi nejčastěji. Není ani divu, jelikož se dá sehnat za poměrně solidní peníze, a navíc skutečně funguje. Problém je, že může dráždit pokožku, a ne každému navíc vyhovuje jeho aroma. I proto se stále více lidí zaměřuje na sice cenově náročnější, avšak jinak zcela bezproblémové přípravky s aktivním kyslíkem. Kdo chce něco extra, může si pořídit bazénovou sůl. Ta je však sama o sobě nepoužitelná, a proto je nezbytné ji doplnit o solonizační jednotku.

Dívka v bazénu

Plachta

Ani sebelepší chemie se nedokáže zbavit velkých nečistot na hladině. Ty se pak musí velmi složitě vytahovat. Tomuto scénáři se však dá předejít, a sice koupí vhodné ochranné plachty. Ta se používá hlavně v nočních hodinách a samozřejmě v mimo koupací sezónu, když je vodní plocha zazimovaná.