Skleněný nebo polykarbonátový skleník


Skleníky jsou postaveny z průhledného materiálu, který propouští velmi dobře sluneční paprsky a zajistí tak dostatečné množství světla. Nejběžnější materiál je sklo, které je svým způsobem velmi trvanlivé a odolné vůči povětrnostním podmínkám. Nicméně žijeme v moderní době, která nám nabízí i jiné možnosti. V nabídce totiž nalezneme i polykarbonátový skleník, který je rovněž vysoce odolný vůči UV záření. Tato verze skleníku patří mezi moderní a vysoce kvalitní typy skleníků, navíc má vynikající vlastnosti, díky kterým se bude vaší úrodě dařit.

skleník skleněný

Co je polykarbonát?

Především se nemusíte obávat o to, že by to byl škodlivý materiál, který ovlivní negativně životní prostředí. Jedná se o lehký, průhledný plast, který je ale vysoce odolný i proti mechanickému poškození a změnám venkovních teplot. To samozřejmě snižuje riziko rozbití nebo prasknutí, nevadí mu ani silný vítr, pokud tedy má kvalitní například pozinkovanou konstrukci, pokud má hliníkovou konstrukci tak je tu předpoklad, že při větších větrech skleník na svém místě stát určitě nevydrží.
Navíc polykarbonátový skleník se velmi dobře čistí, stačí použít speciální čisticí prostředek nebo slabý mýdlový roztok. Rovněž můžete ocenit jeho vynikající tepelně izolační vlastnosti. A při samotné stavbě skleníku vás potěší velmi nízká hmotnost výplní. Polykarbonát patří mezi odolný materiál, ale samozřejmě má také své slabosti. Je náchylnější k poškrábání a velké kroupy po sobě rovněž zanechají menší prohlubně stejně tak jako na kapotě automobilu.

Sklo Helios?

Sklo je přírodní materiál, který vám vydrží desítky let. U skla Helios vám škodlivé UV paprsky neproniknou do skleníku, ale odrazí se zalomením paprsku ven ze skleníku. Plní tedy podobnou funkci jako UV filtr u polykarbonátu. Je pravidlo, že sklo je levnější než polykarbonát, protože pokud chcete kvalitní polykarbonát tak je vždy dražší než nekvalitní čínský nebo izraelský.

skleník ze skla

Pestrá nabídka

Polykarbonátový skleník z pozinkovaného plechu vyniká zešikmenými bočními stěnami, což je optimální pro pronikající sluneční paprsky. Posuvné nebo dvoukřídlé otevíracídveře jsou naprosto pohodlným vstupem do skleníku. Dále platí pravidlo, že na každé 1,5 m – 2 m délky skleníku je umístěno okno, a navíc oceníte kvalitnější i samotné větrání, které je od hřebene. Je pravdou, že se můžete domluvit s výrobcem i na jiném umístění oken, ale rovněž i například využít možnost lakování a dalších poskytujících služeb. Tím si vytvoříte skutečně ideální skleník na míru.