K čemu jsou bazénové plováky?


K čemu slouží plováky do bazénu a proč je vůbec mít. Začneme, že si nejdříve povíme co to vlastně plovák je. Někteří si totiž mohou představit záchranný plovák, který mají v bazénu v případě, že by se mohl někdo topit. To jsou taky plováky, ale trochu jiné. Ano plavou na hladině stejně jako náš bazénový plovák, ale mají odlišné funkce. Se záchranným plovákem nemá náš plovák nic společného. Liší se tvarem, funkcí i využitím. Zmiňovaný bazénový plovák je vyrobený z plastu a ve většině případech má tvar houby neboli hříbku. Říkáte, že už vás něco napadlo? Je to možné. Tyto plováky se pohybují na hladině bazénu. Ve většině případů nedochází k jejich potopení.

plovák do bazénu

Jestliže váš plovák neplave je s ním něco špatně. Plovák má na širší straně závit, kterým se dostanete dovnitř. Je to odnímatelný závit. Který vás pustí do místa, kam se dávají chemické tablety. Ano už jsme naznačili jeho funkci. Ve spodní části má otočný plast, který otočením vytvoří propustnost pro bazénovou vodu. Tím se voda dostává do plováku a dochází k pozvolnému rozpouštění bazénových tablet.

bazén

Jeho funkce tedy slouží k uložení tablet do bazénu. Tablety upravují chemickou strukturu bazénové vody, tak aby byla ideální ke koupání. Zajišťujete čistotu a průzračnost. Takže se může zdát na první pohled, že bazénový plovák není potřebný a v bazénu jen zavazí, když si děti hrají nebo plavete, ale není to tak, Je důležitý pro udržení vzhledového pocitu i samotné kvality vody. Když byste tabletu hodili jen tak do bazénu dopadla by na dno a tam by se rozpustila, ovšem už by nedošlo k pozvolnému uvolňování do bazénu. Proto je plovák umístěn na hladině vody, aby se tableta řádně uvolňovala, zatím co se plovák hýbe po hladině. Tak se lépe látka dostane do více míst v bazénu. Když zapnete filtraci, tak dojde k úplnému promíchání a úpravě vaší čistoty vody.