Lze kouřit zdravěji?


Pokud kouříte klasické cigarety, určitě víte, že cena za krabičku je každý rok vyšší a vyšší. Cena je totiž z většiny tvořena spotřební daní, a pokud ji úřadující vláda zvedne, automaticky se zvedne i cena za alkohol, tabák a pohonné hmoty. Za jdou krabičku tak během roku můžete zaplatit klidně i od 20 Kč víc. Řada lidí tento problém řeší tak, že přejdou na levnější výrobce, a nebo si cigarety začínají balit sami doma, což je vyjde ještě levněji. Jenže pohodlnější je jít si koupit krabičku vyrobených cigaret. A nebo můžete přestat kouřit úplně. Máte ještě jednu možnost – přejít na něco jiného.

žena vape

Určitě vám neuniklo, že v posledních letech se u nás objevily i alternativy ke klasickým cigaretám. Jsou to elektronické cigarety a nebo zařízení pro nahřívání tabáku. Z těchto dobu kategorií více lidí volí elektronickou cigaretu. Může mít velmi hezký a moderní design, vejde se i do malé kapsy, a hlavně funguje jinak, a přesto vám dá to co potřebujete – vaši dávku nikotinu. Elektronická cigareta funguje tak, že se nahřívá náplň, který obsahuje nikotin. Její složení se nepodobá tomu, co najdete v klasickém tabáku – třeba dehet zde nenajdete. Toto zařízení si můžete koupit téměř kdekoliv, a na rozdíl od běžných cigaret jejich cena neroste každý rok.

stop cigaretě

Proč si ji vybrat?
Klasické cigarety velmi zapáchají a barví nejen oblečení, ale i pokožku kuřáků. Zároveň kouř z cigaret vadí mnoha lidem – nekuřákům. Část kuřáků je neohleduplná, a dokážou kouřit i cizím lidem doslova pod nos, a kvůli tomu vznikají konflikty mezi kuřáky a nekuřáky. Používáním elektronické cigarety nebudete mít zabarvené oblečení ani pokožku. Kouř z tohoto zařízení je větší a nezapáchá, takže si s touto cigaretou navíc můžete užít i nějakou tu zábavu. A bonus na závěr – na mnoha místech, kde je zakázáno kouření cigaret, není zakázáno kouření elektronických cigaret.