Kam s betonovým plotem

Slyšeli jste již o technologii výstavby oplocení z tenkých železobetonových desek? Zasouvají se pouze nasucho mezi drážky v betonových sloupcích a jde o poměrně rozšířenou technologii, která konkuruje klasickému zdivu z cihel, tvárnic a kamenů. Jedná se o tvarové odlitky s ozdobným reliéfem a některé varianty jsou natolik působivé, že vypadají přímo luxusně. Pokud například kombinujete jednotlivé segmenty ve dvou kontrastních barvách podobně, jako kdybyste napodobovali šachovnicové pole, půjde o velmi zajímavé řešení, vhodné k různým typům staveb i pozemkům. Kam se vlastně betonové ploty hodí?

rostliny na zdi

Rodinný dům – velmi časté řešení je výstavba plotu na okrajích pozemků rodinných domů, v místech, kde lidé preferují soukromí a větší klid. Oplocení částečně snižuje úroveň hluku a prašnosti v blízkosti frekventovaných chodníků a silnic. Ve výšce dva až dva půl metru máte pak k dispozici dostatečné soukromí, což bývá v dnešní hektické době velmi cenné.

Rekreační chata – rekreační nemovitosti také bývají tímto způsobem oplocené, a to například tam, kde se za chatou nachází vydatně využívaná cyklostezka nebo turisticky značená trasa, anebo mezi sousedy či na okraji pozemku, které je zapotřebí ukrýt před pohledem na kompost, dřevníky, kůlny, slepičí kurníky a výběhy a podobné nevzhledné prostory.

růže u zdi

Parkoviště – vděčnými objekty pro tenké prefabrikované desky jsou parkoviště, obchodní centra, skladové prostory, výrobní zóny a různá logistická překladiště, kde je vysloveně nutné ukrýt před zraky veřejnosti technologické zázemí, a zároveň snížit vliv hluku a smogu z výrobního procesu či přepravy zboží.

Zemědělské objekty – betonová hradba chrání prostředí i před silným větrem a dešťovými srážkami, proto se může spolehlivě uplatnit i v různých zemědělských prostorách, jako jsou školky pro výsadbu lesních stromků, záhony pro pěstování zeleniny, okrasných dřevin a květin, ovocné sady atp.