Při sportu i turistice

Když děláme něco, u čeho se zapotíme, tak většinou očekáváme od oblečení, že nám bude pohodlné, i když trochu navlhne, bude eliminovat pachy, bude odvádět pot od těla, nebude studené, atd. To vám syntetický polyester bohužel nedokáže zajistit, proto se mu vyhýbejte jak v létě, tak v zimě. Spousta lidí dává také přednost kvalitně ušitému oblečení, pokud ho chce využít například při výkonu sportu nebo při turistice, ať už té letní nebo zimní.

cyklista

Je velice dobře, když se začneme zajímat o to, co nosíme bezprostředně na své kůži, vždyť je to jeden z našich orgánů, o který bychom se měli starat, i když nevykazuje známky toho, že by byla nějak nemocná. Navíc, když vykonáváme nějaký sport, většinou se u toho velice zpotíme, proto potřebujeme, aby mělo oblečení, co máme na sobě ještě další funkce než jenom ochranu před vnějším prostředím. Proto se mu říká funkční oblečení, protože má prostě něco navíc. A teď, uvědomme si, že když jedeme například na kole, bylo by fajn, pokud je to v létě, abychom měli i v oblečení ukrytou UV ochranu. Pak jsou tady situace, když začne pořádně pršet, foukat, a tak dále. V takovém případě zase budeme potřebovat, abychom nepromokli.

kolo

Dejte v tomto ohledu přednost českým firmám, které se věnují výrobě skvěle padnoucího oblečení, které vás nebude nikde škrtit, a které hlavně po sezóně nevyhodíte. Jednou z takových je značka nebo firma, chcete-li, Silvini, která se skládá z dobrodruhů, kteří se kamarádí se sportem a vyvíjí skvělé kousky. Pečlivě si můžete prohlédnout, z jakých látek se to které oblečení skládá, a už můžete házet do virtuálního košíku bundu na kolo, kalhoty, nebo pořádnou výbavu na běžky, kterou u nich najdete taky. Pro pány milující cyklistiku je skvělou volbou cyklobunda, která má odepínací rukávy, dámy zase mohou sáhnout po kvalitním cyklodresu nebo sukýnce na tenis.