Dobrá práce

Také se vám už někdy stalo, že jste potřebovali nějakou pomoc, se kterou jste si vůbec nevěděli rady? Tady mám na mysli například instalatérské práce. Protože já sama jsem také z rodiny, kdy si vůbec nevíme rady, když se nám třeba doma něco rozbije. Proto si myslím, že instalatéři jsou opravdu hodně potřeba, i když mnoha lidí tuto práci znevažuje. Například moje kamarádka, která vždycky říká, že by nechtěla za partnera vůbec žádného instalatéra anebo žádného dělníka, protože to není vůbec lukrativní místo. Docela mě tohle urazilo, protože je můj mladší bratr se právě učil na instalatéra. A letos měl maturovat. Řekla jsem si, že je tohle opravdu škaredý názor.

Instalatéři jsou šikovní.

Tak jsem se jí zeptala, jaké zaměstnání je podle ní opravdu hodně lukrativní. Ona mi řekla, že třeba například učitel anebo pracovník v bance, když může chodit v obleku. Anebo policista či hasič. Tohle je sice pravda, protože policisté a hasiči jsou opravdu hodně. Důležití a nutní a uniforma je sexy. Akorát nechápu, jak by si potom tedy moje kamarádka poradila, kdyby měla ucpaný dřez anebo nějaké další potíže, jak by to učitel asi spravil. Řekla jsem mé kamarádce, tak ať si příště poradí sama a ať nežádá potom mého bratra, aby jí šel spravit topení. Protože před půl rokem se stalo, že kamarádka měla zavzdušněné topení a že jí můj mladší bratr má pomoct. Ona mu za to dala nějaké peníze, ale opravdu mě naštvalo, jaké ona má mínění o instalatérech a dalších pracovnících, kteří se živí manuální prací. Kamarádce jsem to tedy pěkně vytmavila a řekla jsem také svému mladšímu bratrovi, aby jí už nechodil nikdy pomoct.

V tomto se nevyznám.

A světe div se, ona dva týdny na to potřebovala pomoc a ptala se ihned mého mladšího bratra. Já jsem to bratrovi zatrhla, jen ať si kamarádka zavolá instalatéry z Prahy, kteří jsou opravdu hodně drazí. Pro mě není drahé, pro nás ne. Jenomže pro ni ano. Ale byla naštvaná, že jsem to svému bratrovi zatrhla. A proč taky? Když ona znevažuje instalatéry, ať si sežene svého jiného, a ne mého bratra. A protože bydlíme v Praze a kamarádka také, takže kamarádka si musela objednat instalatéry z Prahy. Oni jí pomohli s jejím dřezem, který se jí ucpal a vůbec neví, jak se jí to mohlo stát, protože nic velkého tam nedala. Uvidíme, jak si s tím instalatéři z Prahy https://servisvirivychvan.cz/sluzby/instalaterske-prace/ mohou poradit.