Správa nemovitostí se stará i o technické záležitosti


Spravovat nemovitosti po technické i administrativní stránce, na to musíte mít náturu a hlavně cit. Nesmí vám nic uniknout a musíte držet krok s legislativními změnami. Jakmile se nějaká z nich promítne do společnosti a zasáhne i bytové domy, musíte ji podchytit a včas aplikovat do praxe.

město Brno

Jedním ze segmentů starostlivosti o bytové domy je také údržba objektů a zajišťování pravidelných revizí. A pokud se majitelé bytů dohodnou, pak i vše kolem revitalizace domu. Co vše tam do brněnské správy nemovitostí patří?

centrum Brna

Výtahy – v jakém stavu je váš výtah? Je opravdu bezpečný? Kdy byl kontrolován? Není zapotřebí jeho rekonstrukce? Na tyto otázky odpovídá správa nemovitostí.

Elektroinstalace ve společných prostorách – jestliže dojde k poruše nebo je nutné provést výměnu elektroinstalace ve společných prostorách domu, pak jako první instance je tu správa nemovitostí.

výstaviště Brno

Plyn – plynovou přípojku a rozvody zemního plynu v domě má také na starosti správa nemovitostí. K tomuto se také vztahuje revizní činnost.

Kanalizace – jestliže se zanese v bytech odpadové potrubí a u domu kanalizační přípojka, správa domů se stará o odstranění této havarijní situace.

Vytápění – dálkové topení – to není jen teplovodní rozvod pod povrchem země a plynová centrální kotelna na okraji města, to jsou i rozvody v bytovém domě, společné stoupačky a radiátory ústředního topení, případně někde podlahové vytápění. To vše má také správa domů na starosti.

Střecha – některé bytové domy mohou přistavět na střeše podkrovní patro a opatřit dům sedlovou střechou. Pokud tam již taková střecha je, pak je třeba kontrolovat a opravovat střešní krytinu a komínová tělesa. Ta také poléhají revizím, a spolu s nimi i hromosvody.

Balkony a lodžie – součástí revitalizací domů bývají i tyto prostory a při podezření na konstrukční chyby i posuzování jejich stavu z hlediska bezpečnosti. Kdyby se s někým zřítil balkon a zabilo by ho to, byl by to opravdový malér.