Co by se vám mohlo přihodit při montáži nábytku


Víte, že některé stěhovací firmy vám pomohou i s montáží nábytku v Praze Odnes to? A víte, že není vysloveně nutné se stěhovat, a že se může jednat i o nábytek nově zakoupený? V současné době se většina běžně prodávaného nábytku dodává na trh ve formě stavebnice, ale každý není natolik zručný, aby si nábytek doma sestavil sám. Jestliže zrovna nepatříte k lidem, co se běžně ohání šroubovákem a kladivem, pracujete například v kanceláři, anebo se zabýváte uměním, zemědělstvím, lékařstvím či jiným odvětvím, kde ruční truhlářské a montážní nářadí postrádá smysl, pak si můžete domluvit schůzku se zástupcem stěhovací firmy a zajistit tuto práci tímto způsobem.

nábytek v pokoji

Jaká úskalí se mohou při montáži objevit

Jednoduše to popletete – představte si, že se s nadšením vrháte do montáže psacího stolu z masivního borového dřeva, a jste tak nesoustředění a rozptýlení, že provrtáte několika vruty vrchní desku stolu na opačné straně. To je fakt průšvih, protože to již nemůžete vrátit zpět.

moderní byt

Spadne na vás deska a nalomí se – kdo není příliš zručný a šikovný, může při montáži zavinit pád desky na zem, například při montáži vysoké šatní skříně, a pokud se deska nalomí, odštípne se roh či dýha a poškodí spojovací součásti, může jít o nevratné závady, které nábytek znehodnotí.

Nesrozumitelný návod – některé návody jsou tak nesrozumitelné, že můžete některé díly poplést, a opět nevratně poškodit, jako u té vrchní desky psacího stolu. Stěhovací firma si poradí, protože řemeslníci mají zkušenosti, ale co vy?

Fyzická námaha – smontovat noční stolek zvládne i netrénovaný jedinec, ale sestavit kuchyňskou linku nebo kompletně vybavenou ložnici a dětský pokoj od postelí a komod až po šatní skříně, psací stoly a konferenční stolky vás může vyčerpat až tak, že z toho onemocníte. Je to přece jen poměrně namáhavá manuální práce, která vyžaduje obratnost a sílu, a kdy berete do rukou i těžší komponenty.