3 tipy, jak si zpříjemnit menstruaci

Ptáte se na to, jak je vůbec možné tvrdit, že období plné bolestí hlavy, křečí v podbřišku, nechutenství nebo naopak přehnané chuti na všechny dobroty v okolí, je možné nějakým způsobem zpříjemnit? Možná byste se divili tomu, že pomoci několika kroků se vám třeba podaří menstruační krvácení nejen přežít, ale dokonce jim projít s grácií, která je ženám vlastní.

Bolest v podbřišku

Základ tkví ve správných pomůckách

Při menstruačním krvácení je potřeba mít v zásobě nejlépe předem nachystané pomůcky, které se vám v jejím průběhu budou hodit. Jenže, jak se člověk má vyznat ve světě plném kalíšek, vložek, tamponů a kalhotek zůstává pro některé ženy stále záhadou. Ať už preferujete klasické vložky nebo právě momentálně sháníte levně menstruační kalhotky, věřte tomu, že se správně vybranými pomůckami, ve kterých se budete cítit pohodlně, bude i vaše prožívání tohoto náročného období o mnoho lepší.

Nebojte se ulevit si od bolesti

Někdy je bolest opravdu k nevydržení a použití vhodného prášku se prostě vyhnout nelze. Hned však nemusí být na programu dne léky na předpis nebo oblíbené růžové tabletky z lékárny. Zkuste sáhnout několik dní před očekávanou menstruací po vhodných doplňcích stravy a doplnit je tělu tak, aby mělo do boje s bolestí více síly a energie. Pomoci vám mohou také různé bylinkové doplňky a teplá nahřívací láhev či deka, jež dokáže bolavému břichu v mnohých případech ulevit snad nejvíce.

Malá lékárnička

Hýčkejte se

Možná nebudete mít náladu chodit doma jinak než v pyžamu a možná budete své nejhorší chvíle trávit naložená až po krk v teplé vaně. Věřte ale tomu, že si v tomto období i vy sama zasloužíte dostatek péče a nebojte se dopřát si příjemné chvíle odpočinku, pokud vám nebude zrovna nejlépe. A uvidíte, že odpočatému tělu s radostně naladěnou myslí bude hned alespoň o trochu lépe!