Solventnost není nikdy zaručená


O podnikání se dávno dobře ví, že jde o práci, v níž je soukromník odkázaný jenom sám na sebe. Sice má tu výhodu ve srovnání se zaměstnanci, že si může dělat ve svém podniku to, co dělat chce, sice si tu může přijít i na obrovské peníze, ale to není nikdy jisté. Zároveň je tu totiž i riziko, že ten, kdo podniká, nezvládne situaci, nepřekoná všechno, co tu hrozí, a pak má zkrátka smůlu.

Pokud se podnikatelům právě nedaří, je jejich největším problémem zřejmě nedostatek peněz. Však to jistě i vy znáte a pochopíte. Když se podnikání nedaří, nemá podnikatel na vlastní existenci a klidně ani na investice, na to, aby udržel své podnikání v provozuschopném a uspokojivém stavu. A to nelze dlouhodobě dopustit. To by se zkrátka dříve či později zkrachovalo a bylo by po byznysu.

americké dolary

Podnikatelům tedy někdy nezbývá jiná možnost, než shánět podnikatelské půjčky. Aspoň takové peníze se někdy sehnat musí, aby se v podnikání vydrželo, dokud se všechno zase nezlepší. A tak si podnikatelé peníze půjčují a své firmy jimi zachraňují. Samozřejmě ale jen tehdy, když se najde někdo, kdo by jim půjčil, a když taková nabízející se půjčka po finanční stránce dostatečně uspokojí. A to rozhodně není pravidlem.

Bankám vadí na podnikatelích v nesnázích třeba jejich malé příjmy, dluhy a záznamy v registrech dlužníků. A kvůli čemukoliv z toho se žádosti o půjčky někdy zamítají. A pak peníze i nadále scházejí.

americké dolary

A pak se určitě hodí i nebankovní americká hypotéka, o kterou mohou podnikatelé také žádat. A to úspěšně. U té se zaručí splácení docela jednoduše zástavou nemovitosti, která žadateli patří, a protože je tím splacení oné hypotéky zajištěné, půjčí tu podnikatelům klidně i hodně velké peníze. Díky nimž se pak dá dát v podnikání do pořádku ledacos. A není se tedy třeba vzdávat bez boje jenom proto, že někdy podnikatele odmítnou banky.