Příjemná společnost


Je logické, že lidé se nejraději budou vyskytovat v takové společnosti, která jim je nejvíce příjemná a může to být třeba společnost lidí anebo dokonce i zvířat. Já jsem před deseti lety pracovala v útulku, byly tam pejsci, kočičky a občas také malí hlodavci, jako králík anebo morče. Musím uznat, že mě ze začátku těchto zvířat bylo opravdu hodně líto, nechápu člověka, který si pořídí nějaké zvíře a potom se hodí jenom tak jednoduše vzdá? Že ho dá do útulku anebo vyhodí k popelnici anebo přímo do popelnice? Co je tohle za společnost lidí? Takovou společnost lidí by tady vůbec neměla být.

Zvířata mám hodně ráda.

Lidé by si měli uvědomit, jestli si chtějí pořídit zvíře. A proč si třeba nepořídí raději nějakou hračku anebo elektronickou hračku? Vždyť tohle už taky existuje. Například já mám ráda takovou společnost lidí, kde jsou třeba i některá zvířata. Říká se, že když člověk má doma třeba kočku nebo psa nebo jiné zvíře, že je to velice milý a společenský člověk. A tohle přesně chci já. Já mám doma dva psy, jednu kočku a také mám křečky. Musím uznat, že takhle mi je dobře. Mám také své dvě děti, které nade vše miluji a myslím si, že my jsme taková lidská velká smečka. Líbí se mi to, když moje děti také mají zájem o zvířata anebo jsou slušně vychované.

V útulku se zvířaty byla skvělá společnost.

Já si totiž na zdravém a slušném vychování dávám hodně záležet. Já jsem byla vychována tak, abych byla slušná. Vůbec nemám ráda takové ty klacky, kteří jenom nadávají anebo mluví sprostě a jsou nevychovaní. Třeba ani neumí pořádně stolovat a podobně. To já jsem své děti už v šesti letech naučila opravdu skvěle stolovat. Naučila jsem je příbory. A jak se chovat ve společnosti, také jsem jim říkala, že se jinak člověk chová doma u stolu a jinak se třeba chová na návštěvě anebo v nějaké luxusní restauraci. Snažím se své děti brát alespoň jednou ročně do luxusní restaurace, aby viděly, jak to, kde vypadá.