Komplikace při stěhování


Stěhování bytů a domů bývá natolik náročný proces, že je rozumné připravit se na možné komplikace, a buď se jim snažit předcházet, anebo se vhodně pojistit.

Nejde mi rozebrat skříň – představte si, že jste se pustil do demontáže šatní skříně, a v jisté chvíli se uvolnil vrut z boční stěny, načež se skelet skříně vzpříčil, a spojovací část desky se nevratně poškodila. Anebo vám upadla jedna z desek na podlahu a odštípl se roh. Jestliže si na složitější demontážní a montážní práce s nábytkem netroufáte, přenechejte je raději stěhovací firmě, pro kterou jsou tyto práce dnes již běžnou rutinou.

stěhování klavíru

Špatné počasí – nepřízeň počasí dovede potrápit v každém ročním období. V zimě vás může zastihnout silný mráz, sněhová kalamita a námraza či náledí, v létě tropická vedra, bouřky a krupobití, na podzim vytrvalý déšť a na jaře typická jarní únava, anebo prudký přechod ze zimního na letní čas. Sledujte meteorologické předpovědi a připravte se na případné výskyty nepříznivých jevů zavčasu.

krabice na stěhování

Těžké předměty – přestěhovat krabici plnou věcí nebo kuchyňské židle je snadné, ale co takový šest metrů dlouhý a čtyři metry široký koberec? Anebo pultový mrazák. Anebo velké akvárium. Anebo vzrostlou metrákovou palmu. Anebo starožitný psací stůl. Anebo docela obyčejnou pračku z koupelny? Stěhováci si s tím poradí. A vy?

Nemoc – usmysleli jste si, že se přestěhujete sami, případně alespoň ty lehčí věci, ale pár dnů před akcí se vám přihodil úraz nebo jste onemocněli? Pokud je pro vás naplánovaný termín stěhování bytů v Praze závazný, je to docela průšvih, protože stěhovat se na poslední chvíli ve stresu vám zdravotní stav může ještě více zhoršit. Pro tyto případy je vhodné mít nějakou „záchrannou brzdu“, buď spolehlivé kamarády, co vám přislíbí zásah na poslední chvíli, anebo se domluvíte na odložení akce na jiný den. Každopádně počítejte s tím, že stěhováky musíte objednávat alespoň tři týdny dopředu.